Projekty EU
12.11.2021 / ERASMUS+

Letní vzdělávání učitelů: Malta – trochu jinak

V polovině letošních prázdnin jsem měl díky projektu Erasmus+ možnost zavítat na středomořský ostrov Malta, kde jsem absolvoval, stejně jako spousta mých kolegů ze školy, dvoutýdenní intenzivní jazykový kurz anglického jazyka.  

V mém případě se nejednalo o klasický jazykový kurz, ale o kurz metodologický, který se uskutečnil na škole ETI-Malta. Cílem kurzu bylo zdokonalení se v práci s prostředky výpočetní techniky nejen v hodinách anglického jazyka (technology-enhanced learning). Setkal jsem se s velmi příjemnou lektorkou, která nás seznámila s použitím mnoha internetových aplikací na výuku cizích jazyků.  

V prvním týdnu jsme se zaměřili na tvorbu vlastní webové stránky, na kterou jsme umístili spousty postů a blogů, a pracovali jsme v aplikacích na jejich tvorbu a editaci. V druhém týdnu jsme se zaměřili na tvorbu týmových Wiki stránek, jednoduchou editaci videí z Youtube a seznámili jsme se s nástroji na zlepšení designu webových stránek. Kurz byl profesionálně veden a v každém týdnu ukončen prezentací samostatné či týmové spolupráce. 

Jelikož se v mém případě nejednalo o první návštěvu Malty v rámci projektu Erasmus+, měl jsem i spoustu času na návštěvu dalších památek a zajímavostí, které Malta nabízí. Jak říká jedno maltské přísloví: „Fejn thobb il-qalb jimxu r-riglejn – Where the heart loves, that's where the legs walk.” 

Marek Dolejška 

Letní vzdělávání učitelů: Malta – trochu jinak
autor:GyaSOŠ, Přelouč

Projekty EU