Projekty EU
16.09.2021 / ERASMUS+

Letní vzdělávání učitelů: na Maltě beze spěchu a v pohodě

Pokračujeme v sérii článků, které se věnují letním vzdělávacím pobytům, kterých se zúčastnili učitelé z naší školy v rámci projektu Erasmus+. Tentokrát se s námi o své zkušenosti podělí naše kolegyně Lenka Šporková a Eva Kroft.

„Na začátku letních prázdnin jsme měly možnost zúčastnit se dvoutýdenního jazykového kurzu ve Sliemě na Maltě ve škole AM Language.

Jazyková škola má dlouholetou tradici a velmi dobrou kvalitu. Výuka byla intenzivní – vybraly jsme si pro naše vzdělávání General & Intensive English. Hodiny měly pestrou náplň a byly profesionálně vedené. Díky osobnímu a příjemnému přístupu všech lektorek a lektorů jsme se do školy každý den těšily. Poměrně náročné vyučování probíhalo s dávkou humoru a v uvolněné atmosféře – vždyť místní motto je ‚no rush!‘.

Ve zbytcích našeho volného času jsme poznávaly kulturu a památky tohoto krásného ostrova, stejně jako k Maltě náležících ostrovů Gozo a Comino. 

Pro nás osobně to byla skvělá zkušenost. Nejen díky intenzivní výuce a zdokonalení v cizím jazyce, ale i díky setkání s celou řadou výjimečných lidí, ať už z řad lektorů a průvodců, tak i kolegů studentů.

Navíc prostředí ostrova Malta je velmi krásné, naplněné historickými památkami i krásnými přírodními scenériemi.“

Lenka Šporková, Eva Kroft

Letní vzdělávání učitelů: na Maltě beze spěchu a v pohodě
autor:

Projekty EU